Holistik Tıp

Vücudumuz da her şey mükemmel bir denge içindedir. Eğer bir şeyler ters gitmeye başlarsa vücudumuz buna sessiz kalmaz, hemen bize uyarı vermeye, sinyaller (semptomlar) göstermeye başlar. Bizim tek yapmamız gereken hemen onları görmek ve izini sürmektir.

Vücut bir bütün olarak çalışır – tek bir organizmadır ve organlar ve diğer bileşenler birbirinden ayrı değildir. Bir semptom baş gösterdiğinde bir şeylerin dengesiz olduğunu ve tedavi edilmesi gerektiğini bize bildiren vücudumuzdur. Bu teorinin bir önermesi vücudumuzun bir parçası düzgün çalışmadığında vücudun bütününü etkilemesidir.

Neden Bahsediyoruz?
Holistik tıp (ya da alternatif tıp, tamamlayıcı tıp, bütüncül tıp) insan bedeninin tümüyle ilgilenir, bir hap alarak bastırılabilecek semptomlardan değildir. Fizyolojisi, aklı, ruhu, duyguları ve bunlar arasındaki bağlantıları ile kişiyi bir bütün olarak ele alır.Healing.about.com holistik tıbbı “daha fazla cevabın peşinde sürekli bir keşif serüveni ve neticesinde daha iyi bir yaşam, sağlık ve bütünlük için mücadele” olarak tanımlıyor.

Holistik tıp, geleneksel tıbba alternatif değil. Bazı hastalıklar kesinlikle ve şüphesiz ki hekimlerin ilgisini ve mevcut tedavi yöntemlerini gerekli kılıyor. Holistik tıp yalnızca hayatta doğru dengeyi bulmayı ve sıhhat konusunda daha fazla farkındalık yaratmayı hedefliyor.

çayyolu diş hekimi Ankara varis Paykwik Ankara dershane Biber hapı orjinal Orjinal lida Ankara rinoplasti Reductil